Kontakt

Kontaktinformation

  • Huvudkontor Kyrkgatan 41 961 35 Boden
  • Fakturaadress faktura@skkab.com
  • Telefon 0920-862 06
  • E-post jorgen@skkab.com

Se kontaktuppgifter till alla kontor och till anställda längre ned

Kontaktformulär

    Våra Kontor

    Boden

    • Address Kyrkgatan 41, 961 35 Boden

    Luleå

    • Address Bangårdsgatan 14, 972 35 Luleå

    Jokkmokk

    • Address Klockarvägen 21B, 962 32 Jokkmokk

    Arvidsjaur

    • Address Gamla Landsvägen 5, 933 33 Arvidsjaur

    Piteå

    • Address Blomronningsvägen 7, 944 73 Piteå

    Haparanda

    • Address Oja 415, 952 96 Lappträsk

    Personal

    Jörgen Brännvall

    • Tel: 0920-862 06
    • E-post jorgen@skkab.com

    Kompetens inom intrångsvärdering, fastighetsvärdering, förhandling samt stor vana av att använda fältanpassade GIS- och GPS-system.

    Lars Johansson

    • Tel: 0971-121 01
    • E-post: lars.johansson@skkab.com

    Utbildad inom Elkraft. Kompetens inom projektering/beredning av eldistributionsnät. Är utbildad och har erfarenhet som bisittare vid flygbesiktning. Mångårig erfarenhet av projektledning, upphandling, genomförande av investerings- och underhållsprojekt inom elkraft.

    Alex Ross

    • Tel: 0920-862 08
    • E-post: alex.ross@skkab.com

    Kompetens inom inventering, intrångsvärdering, fastighetsvärdering, projektledning, avverkningsledning.

    Peter Rolfs

    • Tel: 0923-792 74
    • E-post peter.rolfs@skkab.com

    Elteknisk utbildning. Kompetens inom projektering, beredning och besiktning av eldistributionsnät. Flerårig erfarenhet av arbetsledning och projektledning för genomförande av investerings- och underhållsprojekt främst inom eldistribution. Uppdrag i ställverk upp till 400kV med bland annat rondning och samordning.

    Mats Bergdahl

    • Tel: 0921-733 33
    • E-post: mats.bergdahl@skkab.com

    Utbildad i fysik och matematik teknisk inriktning. Elkraftsteknisk högskoleutbildning inriktning elnät. Flerårig yrkeserfarenhet inom eldistributionsyrket. Kompetens inom utförande, projektering, beredning och besiktning av eldistributionsnät. Erfarenhet inom underhållsarbeten och rondning på 400kV ställverk. Utbildad i GIS och GPS-system för fältanpassade mätningar samt bearbetning av kartor och mätvärden.

    Lena Johanson

    • Tel: 0971-380 25
    • E-post: lena.johansson@skkab.com

    Inskrivningar, färdigdokumentation, mark och tillstånd.

    Pernilla Hansson

    • Tel: 070-609 79 97
    • E-post pernilla.hansson@skkab.com

    Mark och tillstånd, färdigdokumentation, digitalisering av elnät med mera.

    Elisabeth Nilsson

    • Tel: 0971-38024
    • E-post: elisabeth.nilsson@skkab.com

    Digitalisering av elnät, färdigdokumentation, mark och tillstånd med mera.

    Maria Danielsson

    • Tel: 0920-862 07
    • E-post: maria.danielsson@skkab.com

    Intrångs- och fastighetsvärdering, mark och tillstånd, GIS-kartsystem.

    Olle Enbom

    • Tel: 0911-976 50
    • E-post olle.enbom@skkab.com

    Beredare med mångårig erfarenhet av elkraftsprojekt. Är utbildad och har erfarenhet som bisittare vid flygbesiktning.

    Emil Rolfs

    • Tel: 0923 792 75
    • E-post: emil.rolfs@skkab.com

    Kompetens inom projektering/beredning av eldistributionsnät.

    Daniel Åhl

    • Tel: 0921-733 34
    • E-post: daniel.ahl@skkab.com

    Utbildad inom elkraft. Erfarenhet inom nätplanering, felbortkoppling och dimensioneringsberäkningar av elnät 0,4-20 kV.

    Kunnig inom olika NIS-system. Erfarenhet av fältmätning med GPS samt bearbetning av data.

    Erfarenhet av projektering och beredning av elnätsprojekt. Certifierad flygbesiktare.

    Ola Vikström

    • Tel: 0920-884 14
    • E-post ola.vikstrom@skkab.com

    Utbildad inom Elkraft. Kompetens inom projektering/beredning av eldistributionsnät. Erfarenhet av projektledning, upphandling och genomförande av investerings- och underhållsprojekt inom elkraft.

    Anna-Lena Haara

    • Tel: 0922-510 00
    • E-post: anna-lena.haara@skkab.com

    Flerårig erfarenhet från Lantmäteriet. Mark och tillstånd, färdigdokumentation, digitalisering av elnät med mera.

    Niklas Eskelinen

    • Tel: 070 376 41 98
    • E-post: Niklas.eskelinen@skkab.com
    • Adress Tornedalsvägen 10, 984 31 Pajala

    Kompetens inom taxering, intrångsvärdering, fastighetsvärdering, virkeshandel, arbetsledning, avverkning (planering, ledning, utbildning), natur & kulturmiljövård. Utbildar i motorsåg A + B.

    SKK AB

    Skogs & Kraftkonsulterna i Norr AB